ICED

Projekt: Industrial Communities Network (ICED): Civil Society For Reindustrialization of Europe 

Głównym celem projektu było stworzenie podstaw długotrwałej współpracy sieciowej między 11 miastami i organizacjami pozarządowymi z Polski, Czech, Słowacji, Francji, Słowenii, Niemiec i Serbii. Działalność "Sieci" ICED skupi się na wspieraniu zmian strukturalnych i zachęcaniu tych miast do aktywnego zaangażowania się w toczącej się debacie na temat reindustrializacji Europy.

Celem szczegółowym było wsparcie dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i więzi łączących obywateli z państw członkowskich UE oraz Serbii w celu wymiany doświadczeń i wiedzy. Pobudzenie procesów reindustrializacji społecznej i gospodarczej w dawnych ośrodkach „wydobycia węgla i górnictwa”.

Głównym zamysłem projektu było zbudowanie międzysektorowej sieci współpracy miast uprzemysłowionych, wymieniających się między sobą wiedzą, doświadczeniami i dobrą praktyką. Sieć ta będzie wspierana przez NGOs i lokalnych przedsiębiorców. Głównym zadaniem sieci jest przeprowadzenie procesów reindustrializacji w oparciu o branże nowoczesnego przemysłu.

W ramach projektu odbyło się 7 wydarzeń w różnych miastach Europy. Doświadczenia każdego z partnerów były cenne w opracowaniu skutecznego modelu reindustrializacji miast sieci. Tematyka i miejsca spotkań:

1.Strategie miast przemysłowych - polska specyfika. Jastrzębie Zdrój.

2. Zrównoważony rozwój miast przemysłowych. Słowacja -  Prievidza. 

3. CSR. Francja – Tourcoing.

4. Wolontariat   pracowniczy w zakładach przemysł. Serbia – Valjevo.

5. Innowacje społeczne. Niemcy Ibbenburen.

6. Wymiar społeczeństwa obywatelskiego w obszarze kultury. Słowenia – Velenje. 

7. Przedsiębiorczość społeczna. Czechy Havirov.

 

Dane kontaktowe

SWIG DELTA PARTNER
Zamkowa 3A/1
43-400 Cieszyn

Tel./faks: (33) 851 44 81
Tel. (33) 851 44 82
e-mail: biuro@deltapartner.org.pl

Formularz kontaktowy

Akceptuje przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności