Beskidzka 5

Beskidzka 5 to projekt łączący pięć gmin Beskidu Śląskiego: Brenną, Istebną, Szczyrk, Ustroń oraz Wisłę. Współpraca została zapoczątkowana 12 czerwca 2004 roku na Przełęczy Salmopolskiej, gdzie  podpisanoporozumienie. Głównym celem umowy jestwspólne działanie na rzecz promocji i rozwoju ruchu turystycznego pięciu miejscowości mikroregionu Beskidu Śląskiego.

W ramach współpracy w latach 2006-2007 zrealizowano „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych i kulturowych Beskidzkiej 5” sfinansowany z środków UE a w 2009 roku rozpoczęto projekt „Siła płynie z gór – ogólnopolska kampania promocyjna Beskidzkiej 5,” ze środków UE w ramach RPO WSL. Ponadto Beskidzka 5  dokonuje certyfikacji produktów lokalnych Znakiem Promocyjnym „Beskidzki produkt na 5” proces ten ma charakter  ciągły.

Wspólne działania gmin zostały wyróżnione Nagrodą Główną w konkursie „Polska pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”  w kategorii „Produkt promocyjny” za projekt realizowany w latach 2006-2007 „Program rozwoju i promocji produktów turystycznych i kulturowych Beskidzkiej 5”- uznanie Kapituły konkursu zdobyła idea współpracy pięciu samorządów oraz jej efeky.

Gminy Beskidzkiej 5 w ramach współpracy wspólnie promują się na krajowych targach turystycznych. W 2012 roku zorganizowano w Górnośląskim Parku Etnograficznym imprezę pt. „Siła płynie z gór! – Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5.” Gminy wspólnie dokonują publikacji materiałów informacyjnych i promocyjnych. Cyklicznie wydawana jest „Mapa wyciągów narciarskich na terenie Beskidzkiej 5.” W ramach strategicznego partnerstwa z Radiem Zet w 2013 roku zorganizowano drugą edycję „Zimowego Pucharu Radia Zet w Beskidzkiej 5.”

Więcej o projekcie – www.beskidzka5.pl

Dane kontaktowe

SWIG DELTA PARTNER
Zamkowa 3A/1
43-400 Cieszyn

Tel./faks: (33) 851 44 81
Tel. (33) 851 44 82
e-mail: biuro@deltapartner.org.pl

Formularz kontaktowy

Akceptuje przetwarzanie danych zgodnie z Polityką Prywatności